Programovatelné termostaty

Programovatelné termostaty jsou velice dobrou volbou. Umožňují totiž nastavit, nebo lépe řečeno naprogramovat požadovanou teplotu v bytě nebo domě v průběhu dne. Díky tomu programovatelný termostat šetří energii, která by jinak padla na zbytečné vytápění prostor, například v době, kdy jste mimo domov.

 

V závislosti na typu programovatelného termostatu je možno nastavit režimy až na několik dní dopředu. To se dá dobře využít například, když jedete na dovolenou, na víkend pryč, nebo se chystáte na služební cestu.

 

Teplotní programy pro každý den

 

Programovatelné termostaty jsou dostupné v několika provedeních. U nich se liší možnost programovat teplotu na pracovní dny a víkendy. Nejvíce flexibilní je typ programovatelného termostatu, který umožňuje individuální nastavení teplot na všech sedm dní v týdnu. Od pondělí do pátku tak můžete mít na každý den nastavenou jinou teplotu v závislosti na vašem pravidelném programu, schůzkách, kroužcích dětí, pracovních povinnostech i volnočasovým aktivitám.

Další typy termostatů už jsou uzpůsobeny k odlišení pracovních dní a víkendů. Na pracovní dny platí jeden program. Nastavení víkendů se pak opět liší dle typu programovatelného termostatu. Jeden typ umožňuje nastavit rozdílně sobotu a neděli – tedy celkem má k dispozici tři programy (pro pracovní dny, sobotu a neděli) nebo bere víkend jako celek a umožňuje tak jen dva programy (pracovní dny a víkend).

 

Pro každý den (nebo sadu dní), pro které je samostatný program pak lze nastavit několik různých teplot – obvykle mezi čtyřmi až šesti.